DODOSTROH: Ozračje Novigrada – svjetlo, odrazi, suprotnosti

Muzej-Museo Lapidarium

sa zadovoljstvom Vas poziva na izložbu

Dodo Stroh: Ozračje Novigrada – svjetlo, odrazi, suprotnosti

otvorenje izložbe uz prisutnost umjetnice

Galerija Rigo, subota 27. travnja 2024. u 19 sati

city_L_P1020870

©DODOSTROH

Predstavljaju se radovi austrijske fotografkinje Heidrun Strohmeyer (DODOSTROH) koja ima poseban odnosno prema Novigradu gdje dolazi već dugi niz godina. Novigrad je za autoricu mjesto inspiracije i kreativnosti što se očituje u njezinim fotografijama, kroz koje pratimo njezin tehnički razvojni put, kao i njezino estetsko i konceptualno istraživanje prezentacijske logike jednog mjesta iskazanog vizualnim jezikom.

Umjetnički rad Dodo Stroh proizlazi, s jedne strane, iz likovnih umjetnosti (slikarstva i grafike), a s druge strane, iz tradicije analogne umjetničke crno-bijele fotografije. Prijelaz na digitalnu fotografiju otvorio joj je nove kreativne mogućnosti, posebno u žanru umjetničke reportažne fotografije – ulične crno-bijele fotografije. Obilježja njezinih fotografija su uhvaćeni prizori nezamijećenih trenutaka koji prenose posebno raspoloženje gledatelju. Važni elementi njezinog umjetničkog izraza su svjetlo i sjena, kontrasti i odrazi. Formalna struktura njezinih ‘slika’ i perspektiva stvaraju napetost; prostorna dubina i prostorna podjela također igraju centralnu ulogu u njezinoj umjetničkoj fotografiji.

waterside3_L_P1040309 harbour_L_P1040565

©DODOSTROH

s otvorenja izložbe____ DodoStroh (Heidrun Strohmeyer) i dr.sc. Jerica Ziherl, foto arhiva MML

s otvorenja izložbe, foto arhiva MML

S otvorenja izložbe, foto arhiva MML
s otvorenja izložbe, foto arhiva MML (3)
S otvorenja izložbe, foto arhiva MML

s otvorenja izložbe, foto arhiva MML (2)

S otvorenja izložbe, foto arhiva MML

Kustosica izložbe Jerica Ziherl.

Izložba je otvorena do 16. svibnja 2024., može se razgledati od ponedjeljka do subote od 18 do 21 sat.

Realizaciju izložbe omogućili su Istarska županija – Upravni odjel za kulturu i zavičajnost, Grad Novigrad-Cittanova  i Turistička zajednica Novigrad-Cittanova.

Galerija Rigo, Velika ulica 5, 52466 Novigrad-Cittanova

tel: 052 726 582, e-mail: info@muzej-lapidarium.hr