Radionica izrade novigradskih božićnih fritula i humanitarna akcija

U suradnji s Talijanskom osnovnom školom i profesoricom engleskog jezika Marizom Labinjan, Muzej – Museo Lapidarium organizirao je radionicu izrade tradicionalnih božićnih novigradskih fritula i humanitarnu akciju.

U četvrtak,15 / 12 / 2016 od 12 do 14 i od 16 do 18 sati,u prostorijama Muzeja – Museo Lapidarium održala se radionica izrade novigradskih božićnih fritula pod mentorstvom Mirjane Benjak i Đanina Božića.
Na radionici su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda Talijanske osnovne škole.

Sav prihod od prodanih fritula bio je namijenjen kupnji ortopedskog pomagala za Lea Sirotića iz Fiorina.

(…) I tako je Grinch, sa svojim ‘grinčovskim’ nogama zakopanim u hladnoći snijega, stajao i zagonetno se pitao ‘Kako može biti tako?’. Došao je bez božićne vrpce. Došao je bez božićnih paketa i
božićnih vrećica.
Tada se Grinch sjetio nečega što se prije nije! Što ako Božić, pomislio je, ne dolazi iz trgovine? Što ako Božić, možda, ipak znači nešto malo više?

(Prema priči “Kako je Grinch ukrao Božić”, Dr. Seuss)

// Ilustracija: Toni Buršić, 2016 //

Učenici Talijanske osnovne škole Novigrad