6 / 8 – 30 / 8 / 2016 “Farewell Hero: David Bowie” by Brian Rašić

Ova izložba je multimedijalna priča o umjetniku i glazbeniku Davidu Bowieju ispričana objektivom Briana Rašića, osobnom prijatelju i službenom fotografu ne samo Davida Bowieja, već i Rolling Stonesa, Davida Gilmoura, te mnogih drugih osobnosti i grupa iz svijeta rock & rolla.

Gosti otvaranja: Brian Rašić, Aminess Animation Team, Muzejski baletni ansambl “Dvije lijeve noge”

Brian Rašić
Ako bi postojao termin muzički fotograf, Brian bi svakako bio prototip istog. Već više od tri desetljeća živi i radi u Londonu, ali i širom svijeta. U arhivi posjeduje fotografije koje u mnogome predstavljaju malu povijest glazbe. Od Muddy Wattersa i Chuck Berryja, utemeljivača r’n’r, preko manje više svih vodećih bendova popularne glazbe kao i solo izvođača, pa sve do Franka Sinatre. David Bowie osobno ga je angažirao za svoje posljednje nastupe, a David Gilmour (Pink Floyd) za promociju i koncerte albuma “On The Island”.

DJ, OSOBNA!
13 / 8 / 2016
U sklopu izložbe Farewell Hero: David Bowie by Brian Rašić, u Muzeju – Museo Lapidarium, nastupiti će DJ, OSOBNA! s početkom u 20:30 h.

Courtesy: Livingstone
Design by Oleg Šuran